Споживачі природного газу, постачальником яких є   ТОВ «Тернопільоблгазу» заборгували 213,7 млн. грн. за спожитий газ. 

Неплатежі зростають через зменшення кількості субсидантів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій.

З березня 2019 року  змінився механізм виплати житлових субсидій. споживачі- субсиданти почали отримувати їх “живими” грошима для оплати за використаний газ. Однак, деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Такі боржники можуть залишитися без державної допомоги. Відповідно до чинного законодавства, субсидантам, у разі простроченої заборгованості у сумі понад 340 грн. впродовж двох місяців, видача державної допомоги призупиняється.

Через високий рівень заборгованості побутових споживачів,  ТОВ «Тернопільоблгаз»,   як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ. Відповідно до постанови Кабміну № 867, умова гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості  ТОВ «Тернопільоблгаз»   перед НАК «Нафтогаз України».

Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставку газу. Першим кроком до цього є письмове попередження  про припинення газопостачання. З початку року було вручено 19180  попереджень (з відміткою про вручення) на суму боргу 13,870 млн.грн.

В ТОВ «Тернопільоблгаз» відзначають, що боржники ризикують залишитися не лише без субсидії та газу, а й отримати пеню. 1 травня набрали чинності зміни до закону України «Про житлово-комунальні послуги». Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01%  від суми боргу за кожен день прострочення.