Як укласти Договір

  Типовий договір постачання природного газу врегульовує взаємовідносини споживача і постачальника газу. В ньому визначені обсяг, режим, строки, якість надання та порядок оплати послуг, права, обов`язки, відповідальність сторін тощо.

  Як укласти договір на отримання послуги з газопостачання

  Як укласти договір на отримання послуги з газопостачання
  ФОТО: 104.ua

  Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. № 2500 “Про затвердження Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам”  обумовлено, що постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу (далі – Договір). Нова форма Договору є типовою та публічною. Це означає, що умови встановлюються однаковими для всіх споживачів, а Договір може бути укладений лише шляхом приєднання споживача до запропонованого Договору в цілому. Договір не потребує двостороннього підписання.
  Для забезпечення приєднання до умов Договору усіх діючих побутових споживачів, об’єкти яких знаходяться в межах закріпленої території постачальника із спеціальними обов’язками, ТОВ «Тернопільоблгаз» в установленому порядку надішле кожному побутовому споживачу Заяву-приєднання до умов Договору.
  За відсутності зауважень до персоніфікованих даних у заяві-приєднанні та її змісту побутовий споживач зобов’язаний підписати заяву-приєднання та будь-яким способом повернути її ТОВ «Тернопільоблгаз». Заяву можна відправити поштою, особисто принести і віддати фахівцю. Якщо споживач не повернув постачальнику заяву-приєднання, фактом згоди споживача про приєднання до умов Договору (акцептування заяви-приєднання), є сплачений споживачем рахунок (квитанція) ТОВ «Тернопільоблгаз» за поставлений природний газ та факт споживання природного газу після офіційного опублікування договору ТОВ «Тернопільоблгаз» відповідно до вимог Правил, за умови, що у споживача відсутній інший діючий постачальник.
  Тобто, фактом згоди Споживача про приєднання до умов Договору є:
  • підписана та повернута на адресу ТОВ «Тернопільоблгаз» заява-приєднання;
  • та/або сплачений рахунок (квитанція) ТОВ «Тернопільоблгаз» за поставлений природний газ, починаючи з 01.01.2016 р. (у випадку, якщо споживач не повернув підписану Заяву-приєднання до ТОВ “Тернопільоблгаз”);
  • та/або споживання природного газу, починаючи з 01.01.2016 р.
  Заяву не потрібно заповнювати самотужки – автоматизована система формує заяву під кожного конкретного споживача. У разі, якщо абонента не влаштовує запропонований газопостачальною компанією варіант у графі щодо розрахунків  за Договором або ж спосіб оплати за цим Договором, споживач має змогу закреслити варіант компанії та вказати свій варіант перед поверненням. Адже саме споживач обирає зручний для нього варіант розрахунку. Споживач зобов’язується у місячний строк повідомити ТОВ «Тернопільоблгаз» про зміну будь-якої інформації та даних, зазначених в заяві-приєднанні.
  В який спосіб можна повернути підписану Заяву-приєднання до ТОВ “Тернопільоблгаз”:
  • передати через контролера
  • надіслати поштою
  • принести особисто до Товариства, віддалених робочих місць операторів, районного управління
  У разі незгоди споживача укладати договір з ТОВ «Тернопільоблгаз», визначеним законодавством суб`єктом ринку природного газу зі спеціальними обов’язками, та за відсутності укладеного в установленому порядку договору постачання природного газу з іншим постачальником, споживач не має права споживати природний газ із газорозподільної системи та має подати до Оператора ГРМ – ПАТ «Тернопільгаз» – письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об’єкт.
  Що буде, якщо не повернути підписану Заяву-приєднання ТОВ «Тернопільоблгаз»?
  У такому випадку фактом автоматичного приєднання до умов Договору є оплата за спожитий природний газ за квитанцією або підтверджений споживачем обсяг спожитого газу (зафіксовані та передані газопостачальній компанії обсяги спожитого газу) .
  Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам та заява-приєднання до умов договору опубліковані в офіційному друкованому виданні газети  «Свобода» №100 (3038) від 25 грудня 2015 року.